Melding
Bekijk deaanbod-poster

Van procesoptimalisatie tot humanized robots. Van marketing tot productieplanning: de toepassingen van AI groeien snel. Tijdens de Metalektrodagen 2026 ontdek je hoe kunstmatige intelligentie jouw bedrijf én je mensen vooruit kan helpen. Onder de inspirerende leiding van dagvoorzitter Wilfried de Jong krijg je expert-info, concrete voorbeelden én praktische inzichten.

Asief Habiboellah, directeur van A+O Metalektro
“De AI-ontwikkelingen razen door,” ziet Asief Habiboellah, directeur van A+O Metalektro. “Kunstmatige intelligentie is allang geen toekomstmuziek meer, maar dagelijkse realiteit op de werkvloer in de metalektro.” Dat werd ook glashelder tijdens het denktankdiner dat A+O Metalektro organiseerde met twintig directeuren en beslissers uit de sector. “Iedereen voelde dat stilzitten geen optie is”, aldus Asief.
Veel metalektrobedrijven werken al voorzichtig met AI, is een belangrijke conclusie uit het denktankdiner. Vaak zijn het jonge medewerkers die het voortouw nemen. “Zij gebruiken AI dagelijks voor scripts en codes. Dat levert ongelooflijke tijdswinst op,” vertelde één van de beslissers. Anderen zetten AI in voor marketing of deskresearch. “Sectorinformatie binnen een paar seconden ophalen – dat was vroeger ondenkbaar.”
Alle inzichten, vragen en zorgen van beslissers uit de metalektro vormen het fundament onder de Metalektrodagen 2026. “We hebben alle inzichten gesmeed tot een inspirerend programma waarin we denken óver AI omzetten in concrete actie”, aldus Asief.
Want concrete actie, dat is precies waar metalektrobedrijven behoefte aan hebben, vertelt Petra van der Wal, senior-adviseur marketing & communicatie bij A+O Metalektro: “Onze bedrijven wíllen wel aan de slag met AI, maar: hoe en waar begin je met de invoering van AI en de inzet van humanized robots? Tijdens de Metalektrodagen besteden we juist daar aandacht aan. Je ontmoet andere bedrijven, deelt je ervaringen en krijgt concrete handvatten.”

Wilfried de Jong
Zowel de locatie als de opzet van de Metalektrodagen 2026 is bijzonder, vertelt ze. “Je kunt kiezen tussen drie voetbalstadions van profclubs in de regio. De dagen zijn van 16.00 tot 20.30 uur, inclusief een interactief diner. En je kunt ook eerder komen voor een rondleiding door het stadion.” Dagvoorzitter is niemand minder dan voetbalkenner Wilfried de Jong. “Met zijn humor en journalistieke scherpte stelt hij vragen die ertoe doen én zet hij je in beweging. Want het is niet de bedoeling dat je aan de AI-zijlijn blijft staan.”

Deborah Nas
Hoofdvragen van de Metalektrodagen: hoe verandert AI de rol van medewerkers en welke nieuwe competenties zijn nodig? Hoe ziet de metalektromedewerker van de toekomst eruit? En: hoe creëer je draagvlak, enthousiasme en verbondenheid? Gerenommeerd technologie-expert en hoogleraar Deborah Nas verzorgt de aftrap. “Zij staat bekend om haar heldere duiding van technologische ontwikkelingen”, aldus Petra. “Haar focus ligt op wat AI realistisch gezien kan betekenen voor organisaties en hun medewerkers.”

Christian Kromme
Nieuw dit jaar zijn praktijkvideo’s gemaakt bij collega-bedrijven uit de sector. “Daarin zie je hoe onze bedrijven AI vandaag al toepassen in de praktijk”, vertelt ze enthousiast. “Aan de hand van die praktijkvideo’s uit de metalektro laat AI-onderzoeker en futurist Christian Kromme vervolgens zien hoe technologische vooruitgang vraagt om aandacht voor menselijke vaardigheden. Zijn boodschap is er één van actie.”
De sprekers en video’s sluiten aan bij twee hoofdthema’s: ‘de menskant van AI’ en ‘humanized robots’. Bij het omarmen van AI speelt de acceptatie en inzet van werknemers een cruciale rol. Bedrijven worstelen met kennisborging door vergrijzing, waarbij oudere medewerkers minder vertrouwd zijn met AI-tools. “De echte kennis zit bij de ouderen. Hoe verbind je die met jonge mensen die alles doen via AI en de tools beheersen?” vroeg een directeur zich tijdens het denktankdiner bijvoorbeeld af. “Dat vraagt om nieuwe manieren van leren, samenwerken en leidinggeven”, merkte een HR-manager op. “Niet alleen de technologie verandert, maar ook de rol van medewerkers, teams en leidinggevenden.”
Ook de opkomst van zogeheten humanized robots komt aan bod: technologie die repeterend werk overneemt, informatie verbindt tussen afdelingen en medewerkers ondersteunt in hun dagelijkse taken. Tijdens het eerdere denktankdiner was iedereen het eens: “Bepaalde taken moeten écht door een mens worden gedaan, zoals sollicitatiegesprekken.” AI is een hulpmiddel, geen vervanging van menselijk oordeel, ervaring en empathie.
Al dit soort praktijkvragen, kansen en dilemma’s staan centraal tijdens de Metalektrodagen 2026.
“De Metalektrodagen worden dé plek om ideeën op te doen voor jouw volgende AI-stap,” besluit Asief. “Niet alleen technisch, maar juist ook met oog voor je mensen.”
Wil jij weten hoe AI jouw bedrijf kan versterken – vandaag én morgen? Meld je hier aan voor één van de Metalektrodagen 2026 en beweeg mee met AI!
Data en locaties:
15.30 – 20.30 uur (inclusief diner)
16.00 uur: Start programma
Optioneel: rondleiding van 14.30 – 15.30 uur
Deelname is gratis voor bedrijven die zijn aangesloten bij A+O Metalektro